
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 25 % |
| Length | 3.2 mm |
| Width | 1.6 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 1206 |
| Case Code (Metric) | 3216 |
| Number of Pins | 1206 |
| Resistance | 450 mΩ |
| Height | 1.6 mm |
| Material | Ferrite |
| Packaging | Reel |
| Depth | 1.6 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Weight | 10.007382 mg |
| Impedance | 1 kΩ |
| Frequency | 100 MHz |
| Current Rating | 50 mA |
| DC Resistance (DCR) | 450 mΩ |
| Max Current Rating | 50 mA |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Number of Circuits | 4 |
| Military Standard | Not |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 month ago) |
| Shielding | Unshielded |
| Number of Lines | 4 |
| Core Material | Ferrite |
| RMS Current (Irms) | 50 mA |
| Max DC Current | 50 mA |
| Series Resistance | 450 mΩ |
| DC Current | 50 mA |
| Schedule B | 8543706000 |
Stock: 1996
Distributors
pcbx
Unit Price$0.18864
Ext.Price$0.18864
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.18864 | $0.18864 |
| 10 | $0.15974 | $1.59740 |
| 50 | $0.13526 | $6.76300 |
| 100 | $0.11349 | $11.34900 |
