
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 25 % |
| Length | 3.2004 mm |
| Width | 1.6002 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 1206 |
| Case Code (Metric) | 3216 |
| Resistance | 220 Ω |
| Height | 990.6 µm |
| Depth | 1.8 mm |
| Impedance | 220 Ω |
| Current Rating | 150 mA |
| DC Resistance (DCR) | 250 mΩ |
| Max Current Rating | 150 mA |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Number of Circuits | 4 |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 month ago) |
| Shielding | Unshielded |
| Number of Lines | 4 |
| Core Material | Ferrite |
| RMS Current (Irms) | 150 mA |
| Max DC Current | 150 mA |
| Series Resistance | 250 mΩ |
| Schedule B | 8504500000 |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 253
Distributors
pcbx
Unit Price$0.27206
Ext.Price$0.27206
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.27206 | $0.27206 |
| 10 | $0.24047 | $2.40470 |
| 50 | $0.21254 | $10.62700 |
| 100 | $0.18253 | $18.25300 |
| 500 | $0.15675 | $78.37500 |
| 1000 | $0.14560 | $145.60000 |
| 3000 | $0.13524 | $405.72000 |
