
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 25 % |
| Length | 3.2 mm |
| Width | 1.6002 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 1206 |
| Case Code (Metric) | 3216 |
| Height | 990.6 µm |
| Material | Ferrite |
| Packaging | Reel |
| Depth | 1.6 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Impedance | 600 Ω |
| Frequency | 100 MHz |
| Current Rating | 100 mA |
| DC Resistance (DCR) | 450 mΩ |
| Max Current Rating | 100 mA |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Number of Circuits | 4 |
| Military Standard | Not |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Shielding | Unshielded |
| Number of Lines | 4 |
| Core Material | Ferrite |
| RMS Current (Irms) | 100 mA |
| Max DC Current | 100 mA |
| Series Resistance | 450 mΩ |
| DC Current | 100 mA |
| Schedule B | 8504500000 |
Stock: 55794
Distributors
pcbx
Unit Price$0.50099
Ext.Price$0.50099
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.50099 | $0.50099 |
| 10 | $0.34967 | $3.49670 |
| 25 | $0.30093 | $7.52325 |
| 50 | $0.26760 | $13.38000 |
| 100 | $0.23681 | $23.68100 |
| 300 | $0.20815 | $62.44500 |
| 500 | $0.18296 | $91.48000 |
| 1000 | $0.16500 | $165.00000 |
| 3000 | $0.15047 | $451.41000 |
