BLA31BD601SN4D
Manufacturer:
Murata
Mfr.Part #:
BLA31BD601SN4D
Datasheet:
Description:
Ferrite Beads and Chips 1206(3216 Metric) SMD/SMT 600 Ω 100 mA
ParameterValue
Tolerance25 %
Length3.2 mm
Width1.6002 mm
TerminationSMD/SMT
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Case Code (Imperial)1206
Case Code (Metric)3216
Height990.6 µm
MaterialFerrite
PackagingReel
Depth1.6 mm
Radiation HardeningNo
RoHSCompliant
Impedance600 Ω
Frequency100 MHz
Current Rating100 mA
DC Resistance (DCR)450 mΩ
Max Current Rating100 mA
Test Frequency100 MHz
Number of Circuits4
Military StandardNot
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
ShieldingUnshielded
Number of Lines4
Core MaterialFerrite
RMS Current (Irms)100 mA
Max DC Current100 mA
Series Resistance450 mΩ
DC Current100 mA