
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 25 % |
| Length | 600 µm |
| Width | 300 µm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 0201 |
| Case Code (Metric) | 0603 |
| Number of Pins | 2 |
| Resistance | 120 Ω |
| Height | 300 µm |
| Material | Ferrite, Steel |
| Packaging | Reel |
| Depth | 330 µm |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Impedance | 120 Ω |
| Frequency | 100 MHz |
| Current Rating | 200 mA |
| DC Resistance (DCR) | 500 mΩ |
| Max Current Rating | 200 mA |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Number of Circuits | 1 |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 week ago) |
| Shielding | Unshielded |
| Number of Lines | 1 |
| Core Material | Ferrite |
| RMS Current (Irms) | 200 mA |
| Max DC Current | 200 mA |
| Series Resistance | 500 mΩ |
| Schedule B | 8504500000 |
Stock: 33125
Distributors
pcbx
Unit Price$0.01904
Ext.Price$0.01904
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.01904 | $0.01904 |
| 10 | $0.00952 | $0.09520 |
| 50 | $0.00732 | $0.36600 |
| 100 | $0.00563 | $0.56300 |
| 500 | $0.00507 | $2.53500 |
| 1000 | $0.00456 | $4.56000 |
| 3000 | $0.00402 | $12.06000 |
| 5000 | $0.00381 | $19.05000 |
| 10000 | $0.00361 | $36.10000 |
| 30000 | $0.00342 | $102.60000 |
| 50000 | $0.00324 | $162.00000 |
| 100000 | $0.00307 | $307.00000 |
