
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 25 % |
| Length | 600 µm |
| Width | 300 µm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 0201 |
| Case Code (Metric) | 0603 |
| Number of Pins | 2 |
| Resistance | 600 Ω |
| Height | 300 µm |
| Material | Ferrite, Steel |
| Packaging | Reel |
| Depth | 330 µm |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Impedance | 600 Ω |
| Current Rating | 100 mA |
| DC Resistance (DCR) | 1.5 Ω |
| Max Current Rating | 100 mA |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Number of Circuits | 1 |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 days ago) |
| Number of Lines | 1 |
| Core Material | Ferrite |
| RMS Current (Irms) | 100 mA |
| Max DC Current | 100 mA |
| Series Resistance | 1.5 Ω |
| Schedule B | 8504500000 |
Stock: 3955
Distributors
pcbx
Unit Price$0.01542
Ext.Price$0.01542
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.01542 | $0.01542 |
| 10 | $0.00771 | $0.07710 |
| 50 | $0.00593 | $0.29650 |
| 100 | $0.00456 | $0.45600 |
| 500 | $0.00405 | $2.02500 |
| 1000 | $0.00359 | $3.59000 |
| 3000 | $0.00304 | $9.12000 |
| 5000 | $0.00287 | $14.35000 |
| 10000 | $0.00271 | $27.10000 |
| 30000 | $0.00256 | $76.80000 |
| 50000 | $0.00242 | $121.00000 |
| 100000 | $0.00228 | $228.00000 |
