
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 25 % |
| Length | 609.6 µm |
| Width | 304.8 µm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 0201 |
| Case Code (Metric) | 0603 |
| Number of Pins | 2 |
| Resistance | 70 Ω |
| Height | 330 µm |
| Material | Steel |
| Packaging | Reel |
| Depth | 330 µm |
| RoHS | Compliant |
| Impedance | 70 Ω |
| Frequency | 100 MHz |
| Current Rating | 200 mA |
| DC Resistance (DCR) | 400 mΩ |
| Max Current Rating | 200 mA |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Number of Circuits | 1 |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 month ago) |
| Number of Lines | 1 |
| Core Material | Ferrite |
| RMS Current (Irms) | 200 mA |
| Max DC Current | 200 mA |
| Series Resistance | 400 mΩ |
| Schedule B | 8504500000 |
Stock: 2225
Distributors
pcbx
Unit Price$0.02030
Ext.Price$0.02030
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.02030 | $0.02030 |
| 10 | $0.01015 | $0.10150 |
| 50 | $0.00781 | $0.39050 |
| 100 | $0.00601 | $0.60100 |
| 500 | $0.00529 | $2.64500 |
| 1000 | $0.00466 | $4.66000 |
| 3000 | $0.00392 | $11.76000 |
| 5000 | $0.00366 | $18.30000 |
| 10000 | $0.00341 | $34.10000 |
| 30000 | $0.00318 | $95.40000 |
| 50000 | $0.00297 | $148.50000 |
| 100000 | $0.00277 | $277.00000 |
