
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 25 % |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Height | 300 µm |
| RoHS | Compliant |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 month ago) |
| Core Material | Ferrite |
| RMS Current (Irms) | 1 A |
| Series Resistance | 50 mΩ |
| Schedule B | 8504500000 |
| DC Resistance (DCR) | 50 mΩ |
| Number of Lines | 1 |
| Impedance | 10 mΩ |
| Width | 300 µm |
| Length | 600 µm |
| Packaging | Reel |
| Max Current Rating | 1 A |
Stock: 14354
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06258
Ext.Price$0.06258
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06258 | $0.06258 |
| 10 | $0.02129 | $0.21290 |
| 50 | $0.01825 | $0.91250 |
| 100 | $0.01564 | $1.56400 |
| 500 | $0.01288 | $6.44000 |
| 1000 | $0.01060 | $10.60000 |
| 3000 | $0.00920 | $27.60000 |
| 5000 | $0.00798 | $39.90000 |
| 10000 | $0.00693 | $69.30000 |
