
| Parameter | Value |
|---|---|
| Number of Circuits | 1 |
| Max DC Current | 200 mA |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Current Rating | 200 mA |
| Impedance | 1 kΩ |
| RMS Current (Irms) | 200 mA |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 days ago) |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Lines | 1 |
| Tolerance | 25 % |
| Height | 300 µm |
| Schedule B | 8504500000 |
| Termination | SMD/SMT |
| Core Material | Ferrite |
| DC Resistance (DCR) | 1.25 Ω |
| Length | 600 µm |
| Resistance | 1 kΩ |
| Case Code (Imperial) | 0201 |
| Series Resistance | 1.25 Ω |
| Depth | 300 µm |
| Material | Ferrite, Steel |
| Max Current Rating | 200 mA |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Number of Pins | 2 |
| Width | 300 µm |
| Case Code (Metric) | 0603 |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 30035
Distributors
pcbx
Unit Price$0.02296
Ext.Price$0.02296
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.02296 | $0.02296 |
| 10 | $0.01148 | $0.11480 |
| 50 | $0.00883 | $0.44150 |
| 100 | $0.00679 | $0.67900 |
| 500 | $0.00613 | $3.06500 |
| 1000 | $0.00553 | $5.53000 |
| 3000 | $0.00480 | $14.40000 |
| 5000 | $0.00455 | $22.75000 |
| 10000 | $0.00431 | $43.10000 |
| 30000 | $0.00408 | $122.40000 |
| 50000 | $0.00386 | $193.00000 |
| 100000 | $0.00366 | $366.00000 |
