
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 25 % |
| Length | 600 µm |
| Width | 300 µm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 0201 |
| Case Code (Metric) | 0603 |
| Number of Pins | 2 |
| Resistance | 47 Ω |
| Height | 300 µm |
| Material | Steel |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Impedance | 47 Ω |
| Current Rating | 200 mA |
| DC Resistance (DCR) | 700 mΩ |
| Max Current Rating | 200 mA |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Number of Circuits | 1 |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 week ago) |
| Number of Lines | 1 |
| Core Material | Ferrite |
| RMS Current (Irms) | 200 mA |
| Max DC Current | 200 mA |
| Series Resistance | 700 mΩ |
| Schedule B | 8504500000 |
Stock: 17002
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06355
Ext.Price$0.06355
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06355 | $0.06355 |
| 10 | $0.01596 | $0.15960 |
| 50 | $0.01253 | $0.62650 |
| 100 | $0.01124 | $1.12400 |
| 500 | $0.00870 | $4.35000 |
| 1000 | $0.00776 | $7.76000 |
| 3000 | $0.00673 | $20.19000 |
| 5000 | $0.00583 | $29.15000 |
| 10000 | $0.00469 | $46.90000 |
