
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 25 % |
| Length | 600 µm |
| Width | 300 µm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Height | 330 µm |
| RoHS | Compliant |
| Impedance | 1.8 kΩ |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Number of Circuits | 1 |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 month ago) |
| Core Material | Ferrite |
| RMS Current (Irms) | 140 mA |
| Series Resistance | 2.5 Ω |
| Schedule B | 8504500000 |
| DC Resistance (DCR) | 2.5 mΩ |
| Number of Lines | 1 |
| Packaging | Reel |
| Max Current Rating | 140 mA |
Stock: 17223
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06355
Ext.Price$0.06355
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06355 | $0.06355 |
| 10 | $0.01854 | $0.18540 |
| 50 | $0.01431 | $0.71550 |
| 100 | $0.01290 | $1.29000 |
| 500 | $0.00997 | $4.98500 |
| 1000 | $0.00887 | $8.87000 |
| 3000 | $0.00768 | $23.04000 |
| 5000 | $0.00665 | $33.25000 |
| 10000 | $0.00543 | $54.30000 |
