
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 25 % |
| Length | 600 µm |
| Width | 300 µm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 1.2 kΩ |
| Height | 300 µm |
| RoHS | Compliant |
| Weight | 170.097139 µg |
| Impedance | 1.2 kΩ |
| DC Resistance (DCR) | 3.5 Ω |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Number of Circuits | 1 |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 month ago) |
| Core Material | Ferrite |
| RMS Current (Irms) | 100 mA |
| Max DC Current | 100 mA |
| Series Resistance | 3.5 Ω |
| Schedule B | 8504500000 |
| Number of Lines | 1 |
| Packaging | Reel |
| Max Current Rating | 100 mA |
Stock: 11090
Distributors
pcbx
Unit Price$0.17526
Ext.Price$0.17526
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.17526 | $0.17526 |
| 10 | $0.12226 | $1.22260 |
| 50 | $0.09490 | $4.74500 |
| 100 | $0.08446 | $8.44600 |
| 500 | $0.06386 | $31.93000 |
| 1000 | $0.05634 | $56.34000 |
| 3000 | $0.05461 | $163.83000 |
| 5000 | $0.05293 | $264.65000 |
| 10000 | $0.05130 | $513.00000 |
