
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 25 % |
| Length | 600 µm |
| Width | 300 µm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 0201 |
| Case Code (Metric) | 0603 |
| Number of Pins | 2 |
| Resistance | 22 Ω |
| Height | 300 µm |
| Material | Steel |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Weight | 0.17 mg |
| Impedance | 22 Ω |
| Number of Elements | 1 |
| Current Rating | 1.8 A |
| DC Resistance (DCR) | 40 mΩ |
| Max Current Rating | 1.8 A |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Number of Circuits | 1 |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 days ago) |
| Shielding | Unshielded |
| Number of Channels | 1 |
| Number of Lines | 1 |
| Core Material | Ferrite |
| RMS Current (Irms) | 1.8 A |
| Max DC Current | 1.8 A |
| Series Resistance | 40 mΩ |
| Schedule B | 8504500000 |
Stock: 19854
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06258
Ext.Price$0.06258
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06258 | $0.06258 |
| 10 | $0.01248 | $0.12480 |
| 50 | $0.01083 | $0.54150 |
| 100 | $0.00940 | $0.94000 |
| 500 | $0.00766 | $3.83000 |
| 1000 | $0.00624 | $6.24000 |
| 3000 | $0.00554 | $16.62000 |
| 5000 | $0.00492 | $24.60000 |
| 10000 | $0.00436 | $43.60000 |
