
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 25 % |
| Length | 990.6 µm |
| Width | 500 µm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 0402 |
| Case Code (Metric) | 1005 |
| Resistance | 220 Ω |
| Height | 550 µm |
| Packaging | Reel |
| Depth | 550 µm |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Weight | 0.652 mg |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Impedance | 220 Ω |
| DC Resistance (DCR) | 350 mΩ |
| Max Current Rating | 300 mA |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Number of Circuits | 1 |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 month ago) |
| Number of Lines | 1 |
| Core Material | Ferrite |
| RMS Current (Irms) | 300 mA |
| Max DC Current | 300 mA |
| Series Resistance | 350 mΩ |
| Schedule B | 8504500000 |
Stock: 18604
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06258
Ext.Price$0.06258
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06258 | $0.06258 |
| 10 | $0.03694 | $0.36940 |
| 50 | $0.03114 | $1.55700 |
| 100 | $0.02625 | $2.62500 |
| 500 | $0.02001 | $10.00500 |
| 1000 | $0.01752 | $17.52000 |
| 3000 | $0.01553 | $46.59000 |
| 5000 | $0.01377 | $68.85000 |
| 10000 | $0.01189 | $118.90000 |
