
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 25 % |
| Length | 1 mm |
| Width | 500 µm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Height | 550 µm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Impedance | 600 Ω |
| Current Rating | 300 mA |
| DC Resistance (DCR) | 520 mΩ |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 month ago) |
| Number of Lines | 1 |
| Core Material | Ferrite |
| RMS Current (Irms) | 300 mA |
| Series Resistance | 520 mΩ |
| Max Current Rating | 300 mA |
Stock: 3948
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06258
Ext.Price$0.06258
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06258 | $0.06258 |
| 10 | $0.03001 | $0.30010 |
| 50 | $0.02528 | $1.26400 |
| 100 | $0.02129 | $2.12900 |
| 500 | $0.01790 | $8.95000 |
| 1000 | $0.01505 | $15.05000 |
| 3000 | $0.01286 | $38.58000 |
| 5000 | $0.01099 | $54.95000 |
| 10000 | $0.00940 | $94.00000 |
