
| Parameter | Value |
|---|---|
| Number of Circuits | 1 |
| Lead Free | Lead Free |
| Max DC Current | 350 mA |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Current Rating | 350 mA |
| Impedance | 1 kΩ |
| RMS Current (Irms) | 350 mA |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 days ago) |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Lines | 1 |
| Tolerance | 25 % |
| Height | 500 µm |
| Schedule B | 8504500000 |
| Termination | SMD/SMT |
| Core Material | Ferrite |
| DC Resistance (DCR) | 490 mΩ |
| Length | 1 mm |
| Packaging | Reel |
| Resistance | 1 kΩ |
| Case Code (Imperial) | 0402 |
| Series Resistance | 490 mΩ |
| Depth | 500 µm |
| Material | Ferrite, Steel |
| Max Current Rating | 350 mA |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Number of Pins | 2 |
| Width | 500 µm |
| Case Code (Metric) | 1005 |
| REACH SVHC | No SVHC |
| RoHS | Compliant |
Stock: 189911
Distributors
pcbx
Unit Price$0.01968
Ext.Price$0.01968
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.01968 | $0.01968 |
| 10 | $0.00984 | $0.09840 |
| 50 | $0.00757 | $0.37850 |
| 100 | $0.00582 | $0.58200 |
| 500 | $0.00531 | $2.65500 |
| 1000 | $0.00485 | $4.85000 |
| 3000 | $0.00431 | $12.93000 |
| 5000 | $0.00411 | $20.55000 |
| 10000 | $0.00392 | $39.20000 |
| 30000 | $0.00379 | $113.70000 |
| 50000 | $0.00366 | $183.00000 |
| 100000 | $0.00356 | $356.00000 |
