
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 25 % |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Height | 500 µm |
| RoHS | Compliant |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 month ago) |
| Core Material | Ferrite |
| RMS Current (Irms) | 500 mA |
| Series Resistance | 340 mΩ |
| Schedule B | 8504500000 |
| DC Resistance (DCR) | 340 mΩ |
| Number of Lines | 1 |
| Impedance | 600 mΩ |
| Width | 500 µm |
| Length | 1 mm |
| Packaging | Reel |
| Max Current Rating | 500 mA |
Stock: 6674
Distributors
pcbx
Unit Price$0.02446
Ext.Price$0.02446
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.02446 | $0.02446 |
| 10 | $0.01223 | $0.12230 |
| 50 | $0.00941 | $0.47050 |
| 100 | $0.00838 | $0.83800 |
| 500 | $0.00747 | $3.73500 |
| 1000 | $0.00698 | $6.98000 |
| 3000 | $0.00652 | $19.56000 |
| 5000 | $0.00609 | $30.45000 |
| 10000 | $0.00568 | $56.80000 |
| 30000 | $0.00519 | $155.70000 |
| 50000 | $0.00475 | $237.50000 |
