BLM15BB121SN1D
Mfr.Part #:
BLM15BB121SN1D
Datasheet:
Description:
Ferrite Beads and Chips 0402(1005 Metric) SMD/SMT 120 Ω 300 mA
ParameterValue
Tolerance25 %
Length1 mm
Width500 µm
TerminationSMD/SMT
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-55 °C
MaterialFerrite, Steel
Depth500 µm
REACH SVHCNo SVHC
Impedance120 Ω
Frequency100 MHz
Current Rating300 mA
DC Resistance (DCR)550 mΩ
Max Current Rating300 mA
Test Frequency100 MHz
Number of Circuits1
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
ShieldingUnshielded
Number of Lines1
Core MaterialFerrite
RMS Current (Irms)300 mA
Max DC Current300 mA
Series Resistance550 mΩ