
| Parameter | Value |
|---|---|
| Number of Circuits | 1 |
| Lead Free | Lead Free |
| Max DC Current | 200 mA |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Current Rating | 200 mA |
| Impedance | 220 Ω |
| RMS Current (Irms) | 200 mA |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 days ago) |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Lines | 1 |
| Tolerance | 25 % |
| Height | 500 µm |
| Schedule B | 8504500000 |
| Termination | SMD/SMT |
| Core Material | Ferrite |
| DC Resistance (DCR) | 800 mΩ |
| Length | 1 mm |
| Packaging | Reel |
| Resistance | 800 mΩ |
| Case Code (Imperial) | 0402 |
| Series Resistance | 800 mΩ |
| Depth | 500 µm |
| Material | Ferrite, Steel |
| Max Current Rating | 200 mA |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Number of Pins | 2 |
| Width | 500 µm |
| Case Code (Metric) | 1005 |
| Shielding | Unshielded |
| REACH SVHC | No SVHC |
| RoHS | Compliant |
Stock: 16933
Distributors
pcbx
Unit Price$0.01576
Ext.Price$0.01576
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.01576 | $0.01576 |
| 10 | $0.00788 | $0.07880 |
| 50 | $0.00606 | $0.30300 |
| 100 | $0.00466 | $0.46600 |
| 500 | $0.00415 | $2.07500 |
| 1000 | $0.00369 | $3.69000 |
| 3000 | $0.00323 | $9.69000 |
| 5000 | $0.00308 | $15.40000 |
| 10000 | $0.00294 | $29.40000 |
| 30000 | $0.00280 | $84.00000 |
| 50000 | $0.00267 | $133.50000 |
| 100000 | $0.00257 | $257.00000 |
