BLM15BD750SN1D
Mfr.Part #:
BLM15BD750SN1D
Datasheet:
Description:
Ferrite Beads and Chips 0402(1005 Metric) SMD/SMT 75 Ω 300 mA
ParameterValue
Tolerance25 %
Length1 mm
Width500 µm
TerminationSMD/SMT
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Number of Pins2
Resistance200 mΩ
Height500 µm
MaterialFerrite, Steel
PackagingReel
Depth550 µm
Lead FreeLead Free
RoHSCompliant
REACH SVHCNo SVHC
Impedance75 Ω
Current Rating300 mA
DC Resistance (DCR)200 mΩ
Max Current Rating300 mA
Test Frequency100 MHz
Number of Circuits1
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 days ago)
Number of Lines1
Core MaterialFerrite
RMS Current (Irms)300 mA
Max DC Current300 mA
Series Resistance200 mΩ