
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 25 % |
| Length | 1 mm |
| Width | 500 µm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Height | 550 µm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Impedance | 1 kΩ |
| Current Rating | 250 mA |
| DC Resistance (DCR) | 1.25 Ω |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 month ago) |
| Number of Lines | 1 |
| Core Material | Ferrite |
| RMS Current (Irms) | 250 mA |
| Series Resistance | 1.25 Ω |
| Schedule B | 8504500000 |
| Max Current Rating | 250 mA |
Stock: 9881
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08720
Ext.Price$0.08720
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08720 | $0.08720 |
| 10 | $0.06010 | $0.60100 |
| 50 | $0.05018 | $2.50900 |
| 100 | $0.04189 | $4.18900 |
| 500 | $0.03189 | $15.94500 |
| 1000 | $0.02813 | $28.13000 |
| 3000 | $0.02447 | $73.41000 |
| 5000 | $0.02129 | $106.45000 |
| 10000 | $0.02069 | $206.90000 |
