
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 25 % |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Height | 500 µm |
| RoHS | Compliant |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 month ago) |
| Core Material | Ferrite |
| RMS Current (Irms) | 300 mA |
| Series Resistance | 700 mΩ |
| Schedule B | 8504500000 |
| DC Resistance (DCR) | 700 mΩ |
| Number of Lines | 1 |
| Impedance | 600 mΩ |
| Width | 500 µm |
| Length | 1 mm |
| Packaging | Reel |
| Max Current Rating | 300 mA |
Stock: 11288
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09404
Ext.Price$0.09404
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09404 | $0.09404 |
| 10 | $0.07447 | $0.74470 |
| 50 | $0.06506 | $3.25300 |
| 100 | $0.06130 | $6.13000 |
| 500 | $0.05318 | $26.59000 |
| 1000 | $0.04693 | $46.93000 |
| 3000 | $0.04402 | $132.06000 |
| 5000 | $0.04129 | $206.45000 |
| 10000 | $0.04129 | $412.90000 |
