BLM18AG601BH1D
Manufacturer:
Murata
Mfr.Part #:
BLM18AG601BH1D
Datasheet:
Description:
Ferrite Beads and Chips 0603(1608 Metric) SMD/SMT 600 Ω 500 mA
ParameterValue
Tolerance25 %
Max Operating Temperature150 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Case Code (Imperial)0603
Case Code (Metric)1608
Height800 µm
RoHSCompliant
RatingsAEC-Q200
DC Resistance (DCR)380 mΩ
Max Current Rating500 mA
Test Frequency100 MHz
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Number of Lines1
RMS Current (Irms)500 mA
Series Resistance380 mΩ
Schedule B8504500000
Impedance600 Ω
Width800 µm
Length1.6 mm