BLM18PG121SZ1D
Mfr.Part #:
BLM18PG121SZ1D
Datasheet:
Description:
Ferrite Beads and Chips 0603(1608 Metric) SMD/SMT 120 Ω 2 A
ParameterValue
Tolerance25 %
Min Operating Temperature-55 °C
Height600 µm
RoHSCompliant
Test Frequency100 MHz
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
RMS Current (Irms)2 A
Series Resistance50 mΩ
DC Resistance (DCR)50 mΩ
Impedance120 Ω
Max Operating Temperature125 °C
Width800 µm
Length1.6 mm
PackagingReel
Max Current Rating2 A