
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 25 % |
| Length | 1.6 mm |
| Width | 787.4 µm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 0603 |
| Case Code (Metric) | 1608 |
| Resistance | 33 Ω |
| Height | 939.8 µm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Contact Plating | Tin |
| Impedance | 33 Ω |
| DC Resistance (DCR) | 25 mΩ |
| Max Current Rating | 3 A |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Number of Circuits | 1 |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 month ago) |
| Shielding | Unshielded |
| Number of Lines | 1 |
| RMS Current (Irms) | 3 A |
| Max DC Current | 3 A |
| Series Resistance | 25 mΩ |
| Schedule B | 8504500000 |
Stock: 12459
Distributors
pcbx
Unit Price$0.05184
Ext.Price$0.05184
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.05184 | $0.05184 |
| 10 | $0.02592 | $0.25920 |
| 50 | $0.02337 | $1.16850 |
| 100 | $0.02107 | $2.10700 |
| 500 | $0.01899 | $9.49500 |
| 1000 | $0.01712 | $17.12000 |
| 3000 | $0.01543 | $46.29000 |
| 5000 | $0.01391 | $69.55000 |
| 10000 | $0.01254 | $125.40000 |
