BLM21AG151SZ1D
Manufacturer:
Murata
Mfr.Part #:
BLM21AG151SZ1D
Datasheet:
Description:
Ferrite Beads and Chips 0805(2012 Metric) SMD/SMT 150 Ω 1 A
ParameterValue
Tolerance25 %
Length2 mm
Width1.25 mm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Height850 µm
PackagingReel
RoHSCompliant
Impedance150 Ω
DC Resistance (DCR)100 mΩ
Max Current Rating1 A