
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 25 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 600 Ω |
| Length | 2 mm |
| Width | 1.25 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 0805 |
| Case Code (Metric) | 2012 |
| Number of Pins | 2 |
| Resistance | 300 mΩ |
| Temperature Coefficient | 10 ppm/°C |
| Height | 850 µm |
| Material | Ferrite, Steel |
| Packaging | Reel |
| Depth | 1.25 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Impedance | 600 Ω |
| Frequency | 100 MHz |
| Current Rating | 200 mA |
| DC Resistance (DCR) | 210 mΩ |
| Max Current Rating | 700 mA |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Number of Circuits | 1 |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 days ago) |
| Shielding | Unshielded |
| Number of Lines | 1 |
| Core Material | Ferrite |
| RMS Current (Irms) | 700 mA |
| Conductor Material | Copper |
| Max DC Current | 200 mA |
| Series Resistance | 200 mΩ |
| DC Current | 200 mA |
| Schedule B | 8504500000 |
Stock: 120461
Distributors
pcbx
Unit Price$0.03974
Ext.Price$0.03974
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.03974 | $0.03974 |
| 10 | $0.01987 | $0.19870 |
| 50 | $0.01814 | $0.90700 |
| 100 | $0.01656 | $1.65600 |
| 500 | $0.01512 | $7.56000 |
| 1000 | $0.01380 | $13.80000 |
| 3000 | $0.01260 | $37.80000 |
| 5000 | $0.01150 | $57.50000 |
| 10000 | $0.01049 | $104.90000 |
