BLM21BD182SN1D
Mfr.Part #:
BLM21BD182SN1D
Datasheet:
Description:
Ferrite Beads and Chips 0805(2012 Metric) SMD/SMT 1.8 kΩ 250 mA
ParameterValue
Tolerance25 %
Length2 mm
Width1.25 mm
TerminationSMD/SMT
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Case Code (Imperial)0805
Case Code (Metric)2012
Number of Pins2
Resistance500 mΩ
Height1.0414 mm
MaterialSteel
PackagingReel
Depth1.45 mm
RoHSCompliant
REACH SVHCNo SVHC
Impedance1.8 kΩ
Frequency100 MHz
Current Rating200 mA
DC Resistance (DCR)500 mΩ
Max Current Rating250 mA
Test Frequency100 MHz
Number of Circuits1
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
ShieldingUnshielded
Number of Lines1
Core MaterialFerrite
RMS Current (Irms)250 mA
Max DC Current200 mA
Series Resistance500 mΩ