
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 25 % |
| Length | 2.0066 mm |
| Width | 1.2446 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 0805 |
| Case Code (Metric) | 2012 |
| Resistance | 120 Ω |
| Height | 1.0414 mm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Impedance | 120 Ω |
| Current Rating | 3 A |
| DC Resistance (DCR) | 30 mΩ |
| Max Current Rating | 3 A |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Number of Circuits | 1 |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 month ago) |
| Number of Lines | 1 |
| Core Material | Ferrite |
| RMS Current (Irms) | 3 A |
| Max DC Current | 3 A |
| Series Resistance | 30 mΩ |
| Schedule B | 8504500000 |
Stock: 2966
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07910
Ext.Price$0.07910
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07910 | $0.07910 |
| 10 | $0.03955 | $0.39550 |
| 50 | $0.03620 | $1.81000 |
| 100 | $0.03313 | $3.31300 |
| 500 | $0.03032 | $15.16000 |
| 1000 | $0.02775 | $27.75000 |
| 3000 | $0.02540 | $76.20000 |
| 5000 | $0.02325 | $116.25000 |
| 10000 | $0.02127 | $212.70000 |
