
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 25 % |
| Length | 2 mm |
| Width | 1.25 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 0805 |
| Case Code (Metric) | 2012 |
| Height | 1.0414 mm |
| Material | Steel |
| Packaging | Reel |
| Depth | 1.45 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Weight | 5.5 g |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Impedance | 30 Ω |
| Current Rating | 3 A |
| DC Resistance (DCR) | 14 mΩ |
| Max Current Rating | 4 A |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Number of Circuits | 1 |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 month ago) |
| Shielding | Unshielded |
| Number of Lines | 1 |
| Core Material | Ferrite |
| RMS Current (Irms) | 4 A |
| Max DC Current | 3 A |
| Series Resistance | 14 mΩ |
| Schedule B | 8504500000 |
Stock: 3498
Distributors
pcbx
Unit Price$0.05798
Ext.Price$0.05798
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.05798 | $0.05798 |
| 10 | $0.02899 | $0.28990 |
| 50 | $0.02623 | $1.31150 |
| 100 | $0.02374 | $2.37400 |
| 500 | $0.02148 | $10.74000 |
| 1000 | $0.01944 | $19.44000 |
| 3000 | $0.01759 | $52.77000 |
| 5000 | $0.01592 | $79.60000 |
| 10000 | $0.01441 | $144.10000 |
