
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 25 % |
| Length | 2 mm |
| Width | 1.25 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 0805 |
| Case Code (Metric) | 2012 |
| Number of Pins | 2 |
| Resistance | 15 MΩ |
| Height | 850 µm |
| Material | Ferrite, Steel |
| Packaging | Reel |
| Depth | 1.25 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Impedance | 30 Ω |
| Frequency | 100 MHz |
| Current Rating | 4 A |
| DC Resistance (DCR) | 14 mΩ |
| Max Current Rating | 4 A |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Number of Circuits | 1 |
| Military Standard | Not |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 days ago) |
| Shielding | Unshielded |
| Number of Lines | 1 |
| Core Material | Ferrite |
| RMS Current (Irms) | 4 A |
| Max DC Current | 3 A |
| Series Resistance | 14 mΩ |
| DC Current | 3 A |
| Schedule B | 8504500000 |
Stock: 227300
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04194
Ext.Price$0.04194
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04194 | $0.04194 |
| 10 | $0.02097 | $0.20970 |
| 50 | $0.01613 | $0.80650 |
| 100 | $0.01442 | $1.44200 |
| 500 | $0.01290 | $6.45000 |
| 1000 | $0.01193 | $11.93000 |
| 3000 | $0.01103 | $33.09000 |
| 5000 | $0.01020 | $51.00000 |
| 10000 | $0.00943 | $94.30000 |
| 30000 | $0.00871 | $261.30000 |
