
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 25 % |
| Length | 2 mm |
| Width | 1.25 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 0805 |
| Case Code (Metric) | 2012 |
| Resistance | 60 Ω |
| Height | 1.0414 mm |
| Material | Steel |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Contact Plating | Tin |
| Impedance | 60 Ω |
| Current Rating | 3.5 A |
| DC Resistance (DCR) | 20 mΩ |
| Max Current Rating | 3.5 A |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Number of Circuits | 1 |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 month ago) |
| Shielding | Unshielded |
| Number of Lines | 1 |
| Core Material | Ferrite |
| RMS Current (Irms) | 3.5 A |
| Max DC Current | 3.5 A |
| Series Resistance | 20 mΩ |
| Schedule B | 8504500000 |
Stock: 2855
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07526
Ext.Price$0.07526
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07526 | $0.07526 |
| 10 | $0.03763 | $0.37630 |
| 50 | $0.03471 | $1.73550 |
| 100 | $0.03201 | $3.20100 |
| 500 | $0.02952 | $14.76000 |
| 1000 | $0.02723 | $27.23000 |
| 3000 | $0.02511 | $75.33000 |
| 5000 | $0.02316 | $115.80000 |
| 10000 | $0.02136 | $213.60000 |
