BLM21RK121SN1D
Mfr.Part #:
BLM21RK121SN1D
Datasheet:
Description:
Ferrite Beads and Chips 0805(2012 Metric) SMD/SMT 120 Ω 200 mA
ParameterValue
Tolerance25 %
Length2 mm
Width1.25 mm
TerminationSMD/SMT
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Case Code (Imperial)0805
Case Code (Metric)2012
Number of Pins2
Resistance120 Ω
Height850 µm
MaterialFerrite, Steel
PackagingReel
Depth1.45 mm
RoHSCompliant
Impedance120 Ω
Current Rating200 mA
DC Resistance (DCR)150 mΩ
Max Current Rating200 mA
Test Frequency100 MHz
Number of Circuits1
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
ShieldingUnshielded
Number of Lines1
Core MaterialFerrite
RMS Current (Irms)200 mA
Max DC Current200 mA
Series Resistance150 mΩ