BLM21SN300SH1D
Mfr.Part #:
BLM21SN300SH1D
Datasheet:
Description:
Ferrite Beads and Chips 0805(2012 Metric) SMD/SMT 30 Ω 8.5 A
ParameterValue
Length2.0066 mm
Width1.2446 mm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Case Code (Imperial)0805
Case Code (Metric)2012
Height1.0414 mm
PackagingReel
RoHSCompliant
RatingsAEC-Q200
Impedance30 Ω
Frequency100 MHz
DC Resistance (DCR)4 mΩ
Max Current Rating8.5 A