BLM31KN102SZ1L
Manufacturer:
Murata
Mfr.Part #:
BLM31KN102SZ1L
Datasheet:
Description:
Ferrite Beads and Chips 1206(3216 Metric) SMD/SMT 1 kΩ 2 A
ParameterValue
Tolerance25 %
Min Operating Temperature-55 °C
Height1.6 mm
RoHSCompliant
Test Frequency100 MHz
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Core MaterialFerrite
RMS Current (Irms)2 A
Series Resistance75 mΩ
Schedule B8504500000
DC Resistance (DCR)75 mΩ
Number of Lines1
Impedance1 kΩ
Max Operating Temperature125 °C
Width1.6 mm
Length3.2 mm
PackagingReel
Max Current Rating2 A