
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2.5 mm |
| Gender | Male |
| Number of Positions | 2 |
| Number of Rows | 1 |
| Mating Post Length | |
| Termination Post Length |
Stock: 3
Distributors
pcbx
Unit Price$0.72749
Ext.Price$0.72749
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.72749 | $0.72749 |
| 10 | $0.59174 | $5.91740 |
| 25 | $0.54497 | $13.62425 |
| 50 | $0.50189 | $25.09450 |
| 100 | $0.46221 | $46.22100 |
| 300 | $0.44162 | $132.48600 |
| 500 | $0.42195 | $210.97500 |
| 1000 | $0.40110 | $401.10000 |
| 3000 | $0.39621 | $1188.63000 |
