(SN).jpg)
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Crimp |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Voltage Rating (AC) | 50 V |
| Height | 4.05 mm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Lead Pitch | 1.25 mm |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Tin |
| Contact Material(Contact Finish) | Bronze, Tin |
| Pitch | 1.25 mm |
| Current Rating | 1 A |
| Orientation | Straight |
| Gender | Male |
| Number of Contacts | 4 |
| Wire/Cable Gauge | 26 AWG |
| Number of Positions | 4 |
| Number of Rows | 1 |
| Housing Material | Nylon |
| Housing Color | Natural |
| Schedule B | 8536694040 |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
