
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 30 V |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Material(Contact Finish) | Copper Alloy |
| Current Rating | 1 A |
| Color | Black |
| Connector Type | Header |
| Number of Positions | 5 |
| Number of Rows | 1 |
| Insulation Material | Thermoplastic |
| Fastening Type | Detent |
| Contact Shape | Rectangular |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
