
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Gender | Male Pin |
| Connector Type | Header |
| Number of Positions | 9 |
| Row Spacing | 2 mm |
Stock: 262
Distributors
pcbx
Unit Price$0.68223
Ext.Price$0.68223
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.68223 | $0.68223 |
| 10 | $0.57793 | $5.77930 |
| 25 | $0.55485 | $13.87125 |
| 50 | $0.54288 | $27.14400 |
| 100 | $0.51980 | $51.98000 |
| 300 | $0.41950 | $125.85000 |
| 500 | $0.33855 | $169.27500 |
