
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Tin |
| Pitch | 1 mm |
| Color | Natural |
| Connector Type | Header |
| Number of Positions | 12 |
| Number of Rows | 1 |
Stock: 3236
Distributors
pcbx
Unit Price$0.62918
Ext.Price$0.62918
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.62918 | $0.62918 |
| 10 | $0.50218 | $5.02180 |
| 25 | $0.45783 | $11.44575 |
| 50 | $0.41739 | $20.86950 |
| 100 | $0.38053 | $38.05300 |
| 300 | $0.36117 | $108.35100 |
| 500 | $0.34280 | $171.40000 |
| 1000 | $0.32320 | $323.20000 |
