(SN)(N).jpg)
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Tin |
| Pitch | 1.2446 mm |
| Color | Natural |
| Connector Type | Header |
| Number of Positions | 14 |
| Number of Rows | 1 |
| Fastening Type | Latch, Ramp |
Stock: 14069
Distributors
pcbx
Unit Price$0.40023
Ext.Price$0.40023
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.40023 | $0.40023 |
| 10 | $0.34288 | $3.42880 |
| 25 | $0.32466 | $8.11650 |
| 50 | $0.30741 | $15.37050 |
| 100 | $0.29107 | $29.10700 |
| 300 | $0.27499 | $82.49700 |
| 500 | $0.25979 | $129.89500 |
| 1000 | $0.24738 | $247.38000 |
