
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Material(Contact Finish) | Brass |
| Pitch | 1 mm |
| Current Rating | 1 A |
| Number of Positions | 30 |
| Number of Rows | 2 |
| Housing Material | Plastic |
Stock: 3622
Distributors
pcbx
Unit Price$1.18426
Ext.Price$1.18426
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.18426 | $1.18426 |
| 10 | $0.95242 | $9.52420 |
| 25 | $0.87151 | $21.78775 |
| 50 | $0.79747 | $39.87350 |
| 100 | $0.72973 | $72.97300 |
| 300 | $0.69490 | $208.47000 |
| 500 | $0.66173 | $330.86500 |
| 1000 | $0.62546 | $625.46000 |
