


| Parameter | Value |
|---|---|
| Gate to Source Threshold Voltage | 4 V |
| Continuous Drain Current (ID) | 34 A |
| Max Operating Temperature | 175 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Drain to Source Resistance | 40 mΩ |
| Gate to Source Voltage (Vgs) | -20 V, 20 V |
| Power Dissipation | 114 W |
| Drain to Source Breakdown Voltage (Vds) | 100 V |
| Number of Channels | 1 |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| FET Type(Transistor Polarity) | N-Channel |
| Input capacitance | 2.293 nF |
Stock: 16862
Distributors
pcbx
Unit Price$1.38926
Ext.Price$1.38926
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.38926 | $1.38926 |
| 10 | $0.88827 | $8.88270 |
| 25 | $0.78056 | $19.51400 |
| 50 | $0.68591 | $34.29550 |
| 100 | $0.60273 | $60.27300 |
| 300 | $0.53862 | $161.58600 |
| 500 | $0.48133 | $240.66500 |
| 1000 | $0.44200 | $442.00000 |
| 3000 | $0.41692 | $1250.76000 |
| 5000 | $0.39327 | $1966.35000 |
| 10000 | $0.38216 | $3821.60000 |
