


| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 175 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Power Dissipation | 300 W |
| Number of Channels | 1 |
| Input capacitance | 6.776 pF |
| Continuous Drain Current (ID) | 193 A |
| FET Type(Transistor Polarity) | N-Channel |
| Gate Charge | 86 nC |
| Drain to Source Resistance | 4 mΩ |
| Gate to Source Voltage (Vgs) | -20 V, 20 V |
| Drain to Source Breakdown Voltage (Vds) | 55 V |
| Gate to Source Threshold Voltage | 2 V |
Stock: 136
Distributors
pcbx
Unit Price$3.22309
Ext.Price$3.22309
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.22309 | $3.22309 |
| 10 | $2.11510 | $21.15100 |
| 25 | $1.85892 | $46.47300 |
| 50 | $1.63377 | $81.68850 |
| 100 | $1.48330 | $148.33000 |
| 300 | $1.48330 | $444.99000 |
| 500 | $1.48330 | $741.65000 |
