


| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 175 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Power Dissipation | 106 W |
| Number of Channels | 1 |
| Input capacitance | 1.377 nF |
| Continuous Drain Current (ID) | 26 A |
| FET Type(Transistor Polarity) | N-Channel |
| Drain to Source Resistance | 60 mΩ |
| Gate to Source Voltage (Vgs) | -20 V, 20 V |
| Drain to Source Breakdown Voltage (Vds) | 100 V |
| Gate to Source Threshold Voltage | 4 V |
Stock: 14
Distributors
pcbx
Unit Price$0.93891
Ext.Price$0.93891
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.93891 | $0.93891 |
| 10 | $0.59126 | $5.91260 |
| 25 | $0.51795 | $12.94875 |
| 50 | $0.45373 | $22.68650 |
| 100 | $0.39747 | $39.74700 |
| 300 | $0.34819 | $104.45700 |
| 500 | $0.30502 | $152.51000 |
| 1000 | $0.26720 | $267.20000 |
| 3000 | $0.23406 | $702.18000 |
