BUK7K134-100EX
Mfr.Part #:
BUK7K134-100EX
Datasheet:
Description:
MOSFETs LFPAK56D-8 SMD/SMT N-Channel number of channels:2 32 W 100 V Continuous Drain Current (ID):9.8 A 10.5 nC
ParameterValue
Gate Charge10.5 nC
Gate to Source Threshold Voltage2.45 V
Continuous Drain Current (ID)9.8 A
Max Operating Temperature175 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Drain to Source Resistance97 mΩ
Gate to Source Voltage (Vgs)-20 V, 20 V
Power Dissipation32 W
Drain to Source Breakdown Voltage (Vds)100 V
Number of Channels2
RoHSCompliant
Input capacitance564 pF