


| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 175 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Power Dissipation | 107 W |
| Number of Channels | 1 |
| Input capacitance | 2.317 nF |
| Continuous Drain Current (ID) | 63 A |
| FET Type(Transistor Polarity) | N-Channel |
| Gate Charge | 31 nC |
| Drain to Source Resistance | 15.5 mΩ |
| Gate to Source Voltage (Vgs) | -15 V, 15 V |
| Drain to Source Breakdown Voltage (Vds) | 30 V |
| Gate to Source Threshold Voltage | 2.3 V |
Stock: 138
Distributors
pcbx
Unit Price$1.54571
Ext.Price$1.54571
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.54571 | $1.54571 |
| 10 | $0.98916 | $9.89160 |
| 25 | $0.85824 | $21.45600 |
| 50 | $0.74464 | $37.23200 |
| 100 | $0.66941 | $66.94100 |
| 300 | $0.66941 | $200.82300 |
| 500 | $0.66941 | $334.70500 |
| 1000 | $0.66941 | $669.41000 |
