


| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 175 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Power Dissipation | 114 W |
| Number of Channels | 1 |
| Input capacitance | 3.12 nF |
| Continuous Drain Current (ID) | 45 A |
| FET Type(Transistor Polarity) | N-Channel |
| Drain to Source Resistance | 24.6 mΩ |
| Gate to Source Voltage (Vgs) | -10 V, 10 V |
| Drain to Source Breakdown Voltage (Vds) | 75 V |
| Gate to Source Threshold Voltage | 2 V |
Stock: 224
Distributors
pcbx
Unit Price$1.38907
Ext.Price$1.38907
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.38907 | $1.38907 |
| 10 | $0.88784 | $8.87840 |
| 25 | $0.78046 | $19.51150 |
| 50 | $0.68607 | $34.30350 |
| 100 | $0.60310 | $60.31000 |
