


| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 175 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Power Dissipation | 157 W |
| Number of Channels | 1 |
| Input capacitance | 4.034 nF |
| Continuous Drain Current (ID) | 67 A |
| FET Type(Transistor Polarity) | N-Channel |
| Gate Charge | 35 nC |
| Drain to Source Resistance | 14 mΩ |
| Gate to Source Voltage (Vgs) | -15 V, 15 V |
| Drain to Source Breakdown Voltage (Vds) | 75 V |
| Gate to Source Threshold Voltage | 1.1 V |
Stock: 55
Distributors
pcbx
Unit Price$1.89025
Ext.Price$1.89025
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.89025 | $1.89025 |
| 10 | $1.21400 | $12.14000 |
| 25 | $1.06752 | $26.68800 |
| 50 | $0.93871 | $46.93550 |
| 100 | $0.93871 | $93.87100 |
| 300 | $0.93871 | $281.61300 |
| 500 | $0.93871 | $469.35500 |
