


| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 175 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Power Dissipation | 157 W |
| Number of Channels | 1 |
| Input capacitance | 4.36 nF |
| Continuous Drain Current (ID) | 46 A |
| FET Type(Transistor Polarity) | N-Channel |
| Gate Charge | 33 nC |
| Drain to Source Resistance | 27 mΩ |
| Gate to Source Voltage (Vgs) | -15 V, 15 V |
| Drain to Source Breakdown Voltage (Vds) | 100 V |
| Gate to Source Threshold Voltage | 1.1 V |
Stock: 62
Distributors
pcbx
Unit Price$1.52072
Ext.Price$1.52072
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.52072 | $1.52072 |
| 10 | $0.97795 | $9.77950 |
| 25 | $0.86123 | $21.53075 |
| 50 | $0.75844 | $37.92200 |
| 100 | $0.66792 | $66.79200 |
| 300 | $0.59826 | $179.47800 |
| 500 | $0.53587 | $267.93500 |
| 1000 | $0.47999 | $479.99000 |
| 3000 | $0.42993 | $1289.79000 |
