


| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 175 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Power Dissipation | 300 W |
| Number of Channels | 1 |
| Input capacitance | 10.22 nF |
| Continuous Drain Current (ID) | 191 A |
| FET Type(Transistor Polarity) | N-Channel |
| Gate Charge | 95 nC |
| Drain to Source Resistance | 3.7 mΩ |
| Gate to Source Voltage (Vgs) | -15 V, 15 V |
| Drain to Source Breakdown Voltage (Vds) | 55 V |
| Gate to Source Threshold Voltage | 1.1 V |
Stock: 15
Distributors
pcbx
Unit Price$3.47956
Ext.Price$3.47956
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.47956 | $3.47956 |
| 10 | $2.40919 | $24.09190 |
| 25 | $2.40919 | $60.22975 |
| 50 | $2.40919 | $120.45950 |
| 100 | $2.40919 | $240.91900 |
| 300 | $2.40919 | $722.75700 |
| 500 | $2.40919 | $1204.59500 |
